Spotkanie konsultacyjne 31.01.2024

31.01.2024 r. odbyło się spotkanie Zespołu ds. opracowania modyfikacji programu kształcenia na kierunku Transport z pracodawcami.

Do najistotniejszych uwag, które pojawiły się w trakcie dyskusji merytorycznej należały:

• sugestia o możliwie wczesnym wprowadzeniu w procesie kształcenia podstawowych pojęć dotyczących użytkowych cech środków transportu – jako przykłady podano rodzaje i parametry naczep oraz środki transportu bliskiego, w szczególności wózki,
  • potrzeba przekazania studentom podstawowych informacji oraz umiejętności związanych z rozmieszczeniem i mocowaniem ładunków na pojeździe,
  • znajomości zagadnień związanych ze spedycją,
  • znajomości przez studentów założeń pakietu mobilności,
  • znajomości nowoczesnych systemów teleinformatycznych stosowanych w transporcie, w tym systemów śledzenia pojazdów,
  • przekazywanie studentom umiejętności czytania dokumentacji technicznej,
  • wspierania w procesie dydaktycznym takich cech jak: przedsiębiorczość, kreatywność, samodzielność, samodyscyplina.

W trakcie spotkania przedsiębiorcy zwrócili też uwagę na niezwykle szybko rozwijające się możliwości wykorzystania dronów w szeroko pojętym transporcie oraz pojawiającymi się nowymi narzędziami informatycznymi związanymi z zastosowaniem dronów.

dr hab. inż. Andrzej Maczyński, prof. UBB
Koordynator merytoryczny
Wydziału Zarządzania i Transportu
Projektu „Kompetencje dla branż kluczowych – rozwój kompetencji studentów i pracowników UBB”

Czy wiesz że ...

©2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.

fundusze.webp

polska.webp