dr n.med Agnieszka Gorgoń-Komor, wiceprzewodnicząca Senackiej Komisji Zdrowia internista, kardiolog, Gmina Bielsko-Biała, Uniwersytet Bielsko-Bialski, Naczelna Izba Lekarska
Patronaty:
Data: 3.04.2025
Godzina: 10:00-15.00
Miejsce wydarzenia: UBB- Uniwersytet Bielsko-Bialski Bielsko-Biała ul. Willowa 2
Harmonogram:
9:30 - Konferencja prasowa z udziałem mediów i zaproszonych gości
10:00-10:30 - Powitanie gości i otwarcie konferencji, dr n. med. Agnieszka Gorgoń-Komor - Senator RP, Prezydent Miasta Bielska -Białej Jarosław Klimaszewski, przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji, Wiceprezes Naczelnej Izby Lekarskiej dr n. med. Klaudiusz Komor, Rektor UBB prof. Jacek Nowakowski
Wystąpienia gości i przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Edukacji i Nauki
10:30 - "Edukacja zdrowotna w szkole" - dr n. o zdr. Małgorzata Fraś UBB
11:00 - "Profilaktyka zdrowia fizycznego i psychicznego w młodzieżowych projektach społecznych" - dr Agnieszka Herma - Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu UM w Bielsku-Białej:
11:30 - „Wybór nie nakaz”- moda na zdrowie stawiamy na edukację zdrowotną, także dla zdrowia psychicznego - panel dyskusyjny – moderator dr n. med. Agnieszka Gorgoń-Komor
12:30 ,,Otyłość to choroba” nie oceniaj, nie odchudzaj tylko lecz skala problemu, Fundacja Leczenia Otyłości FLO -panel dyskusyjny – moderator Dr n.med Agnieszka Gorgoń-Komor
13:30-14.00 Lunch, wystawa
14:00 - Przedstawienie projektu „Kultura dla zdrowia” - Rafał Sakowski, profesor
14:15 - Samorząd i edukacja zdrowotna „Zdrowie przez ruch” - panel dyskusyjny - moderator dr n. med. Klaudiusz Komor
15:00 Podsumowanie i zakończenie konferencji
15:30 Spotkanie z dyrektorami szpitali w ramach projektu Kultura i zdrowie.
Wydarzenie jest organizowane pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Inżynierii Materiałowej przez 25 renomowanych uczelni wyższych oraz 5 instytutów badawczych związanych z badaniami i kształceniem w zakresie inżynierii materiałowej. Jego celem jest zapoznanie młodzieży z tą dynamicznie rozwijającą się dziedziną, polami jej zastosowań, procesami wytwarzania różnego rodzaju materiałów oraz metodami ich badań.
W programie wydarzenia, organizowanego przez Uniwersytet Bielsko-Bialski w godzinach 9:00-13:30, znajdą się:
Szczegółowy program wydarzenia zostanie opublikowany wkrótce.
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc (250) o możliwości udziału decyduje kolejność zgłoszeń.
Interdyscyplinarne Koło Naukowe „Inżynier na miarę XXI wieku”
Serdecznie zapraszamy na konferencję naukową "Inżynier na miarę XXI wieku", która odbędzie się 6 grudnia na terenie Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń między specjalistami, naukowcami i studentami, a także do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami oraz trendami w różnych dziedzinach inżynierii.
Partonatem honorowym konferencję objął Minister Nauki Pan Dariusz Wieczorek. Celem konferencji jest przedstawienie najciekawszych prac naukowych realizowanych przez studentów oraz doktorantów. Ponadto zapraszamy uczniów ponadgimnazjalnych szkół technicznych do prezentacji swoich prac i projektów w ramach sesji plakatowej.
Zakres tematyczny obejmuje szeroko pojmowane zagadnienia z:
Nadesłane referaty będą recenzowane przez Komitet Naukowy, który będzie rekomendował wydruk monografii pokonferencyjnej.
Podczas konferencji zaplanowane są liczne prelekcje i warsztaty, które poruszą zagadnienia związane z innowacjami technologicznymi, zrównoważonym rozwojem, automatyzacją procesów oraz wyzwaniami, przed którymi stoją współcześni inżynierowie. Goście będą mieli okazję poznać wybitnych ekspertów, zadać pytania i wziąć udział w dyskusjach, które przybliżą aktualne kierunki rozwoju branży inżynieryjnej.
Konferencja jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych przyszłością inżynierii i techniki, w tym studentów, pracowników akademickich oraz przedstawicieli przemysłu.
Wydział Zarządzania i Transportu, Katedra Nauk Ekonomicznych i Społecznych Wydział Humanistyczno-Społeczny, Katedra Polonistyki Uniwersytet Bielsko-Bialski WSPÓŁORGANIZATORZY Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych Katedra Socjologii i Historii Wojskowości Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni Wydział Humanistyczny Katedra Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Wydział Dziennikarstwa Katedra Teorii i Praktyki Dziennikarstwa Lwowski Uniwersytet Narodowy im. Iwana Franki Instytut Nauk Humanistycznych i Społecznych Katedra Socjologii i Pracy Socjalnej Narodowy Uniwersytet Politechnika Lwowska
Serdecznie zapraszamy do udziału w XIV edycji konferencji medialnej organizowanej pod patronatem czasopisma naukowego „Media i Społeczeństwo” wydawanego w Uniwersytecie Bielsko-Bialskim. Tematyka konferencji obejmować będzie następujące zagadnienia: • Zastosowania sztucznej inteligencji w różnych obszarach życia społecznego, kulturalnego i politycznego. • Wykorzystanie sztucznej inteligencji i nowoczesnych technologii w edukacji. • Przemysł 4.0 a sztuczna inteligencja. • Rola nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji we współczesnych kryzysach wojennych, gospodarczych, ekonomicznych, klimatycznych i humanitarnych. • Szanse i zagrożenia jakie niesie ze sobą rozwój nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji. • Wyzwania etyczne związane z rewolucją cyfrową.
Z przyjemnością informujemy, że w dniu 08 grudnia 2023r. odbędzie się XIII Międzynarodowa Konferencja Studentów oraz Doktorantów „Inżynier XXI wieku”. Celem konferencji jest przedstawienie najciekawszych prac naukowych realizowanych przez studentów oraz doktorantów. Ponadto zapraszamy uczniów ponadgimnazjalnych szkół technicznych do prezentacji swoich prac i projektów w ramach sesji plakatowej.
Zakres tematyczny obejmuje szeroko pojmowane zagadnienia z:
Nadesłane referaty będą recenzowane przez Komitet Naukowy, który będzie rekomendował wydruk monografii pokonferencyjnej.
Akademia Techniczno-Humanistyczna oraz Aqua S.A.
Akademia Techniczno-Humanistyczna i Aqua SA już po raz drugi organizują dla przedstawicieli nauki, specjalistów branżowych oraz samorządowców Konferencję Naukowo-Techniczną „Nauka - Technologia - Środowisko”, która odbędzie się w dniach 27-29 września br. w Wiśle. Konferencja cieszy się tak dużym zainteresowanie, iż zapisy zostały już zakończone.
Pierwsza konferencja, zorganizowana w 2021 roku, okazała się wielkim sukcesem. Ściągnęła do Wisły najważniejszych ludzi związanych z branżą wodno-kanalizacyjną i wspierających ich naukowców z całej Polski. Inicjatywa ta pozwoliła na zwiększenie znaczenia marek ATH i Aqua oraz zaowocowała nowymi kontaktami i projektami.
Jak zgodnie stwierdzają: dr hab. inż. Klaudiusz Grübel, kierownik Katedry Ochrony i Inżynierii Środowiska oraz dr Krzysztof Michalski, prezes Aqua SA. - warto organizować takie wydarzenia, które są pewnego rodzaju podsumowaniem rozmaitych tematów realizowanych w ostatnich latach. Znowu na nasze zaproszenie przyjadą najważniejsi ludzie z branży wod.-kan. z całego kraju. A ta branża ma właśnie taką specyfikę, że wymienia się doświadczeniami, technologiami i informacjami. Co istotne, nie ma lepszego forum, by podzielić się doświadczeniami związanymi ze zmianami np. w prawie, do których doszło w ciągu ostatnich dwóch lat, a także z obecną sytuacją gospodarczą, która w wielu aspektach utrudnia realizację dużych inwestycji. W dobie rosnących kosztów, jeszcze bardziej liczy się dzielenie doświadczeniami, by trudny okres nie oznaczał dla branży stagnacji.
Przewidywany zakres konferencji
________________________
Konferencja jest finansowana przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Doskonała nauka” – moduł „Wsparcie konferencji naukowych”.
Młodzieżowa Rada Miasta Bielska-Białej
Interdyscyplinarne Koło Naukowe "Little psycho-logist", działające przy Katedrze Polonistyki na Wydziale Humanistyczno-Społecznym
Wspólnie z Młodzieżową Radą Miasta Bielska-Białej zaprosiliśmy młodzież do dyskusji o przyszłości, trudnych wyborach, pracy i edukacji. Okazją do niej będzie konferencja „Młodzi na rynku pracy", która odbędzie się w poniedziałek 13 marca br. Tego dnia w Akademii Techniczno-Humanistycznej spodziewamy kilkuset gości: uczniów szkół ponadpodstawowych i ostatnich klas szkół podstawowych.
Uczestnikom wydarzenia, po wspólnym powitaniu połączonym z prezentacją uczelni (w tym nowych kierunków i specjalności przygotowanych z myślą o potrzebach nowoczesnego rynku pracy), zaproponujemy odrębne panele tematyczne poświęcone zagadnieniom związanym z wyborem dalszej ścieżki kształcenia, pracy i zawodu.
Uczniowie szkół podstawowych będą mogli poznać przygotowany specjalnie dla nich projekt ułatwiający wybór szkoły średniej i podyskutować o prawach ucznia. Uczniowie szkół średnich będą mogli porozmawiać o aktywnym szukaniu pracy i dowiedzieć się jakie możliwości daje bycie aktywnym uczniem i studentem.
Inicjatorem wydarzenia jest Młodzieżowa Rada Miasta Bielska-Białej, która zaprosiła do współpracy Interdyscyplinarne Koło Naukowe "Little psycho-logist", działające przy Katedrze Polonistyki na Wydziale Humanistyczno-Społecznym. Współorganizatorem konferencji jest pojekt „Pewne Wybory” realizowany w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii (którego podsumowanie miało miejsce w Akademii w dn. 24 lutego br)
Partnerami konferencji są Biuro Karier ATH i Stowarzyszenie „Umarłe Statuty”. W organizację włączył się także Wydział Edukacji i Sportu UM BB.
Wyższa Szkoła Zarządzania Ochrony Pracy w Katowicach i Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej
Komitet Naukowy i Organizacyjny serdecznie zapraszają na ogólnopolską konferencję naukową pt. „Zarządzanie w warunkach niepewności. Wpływ aktualnych zagrożeń światowych na zarządzanie przedsiębiorstwem (kryzysy ekonomiczne, społeczne, epidemie, wojny)”, organizowaną przez Wyższą Szkołę Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach we współpracy z Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.
Zakres problemowy konferencji obejmuje szeroki obszar zarządzania przedsiębiorstwem: logistyka przedsiębiorstw, zarządzanie ryzykiem, wyzwania w zarządzaniu jakością, kompetencje menedżera w dobie kryzysu, zarządzanie zasobami ludzkimi w dobie zagrożenia, wizerunek firmy w sytuacjach kryzysowych, zarządzanie komunikacją w dobie kryzysu, zarządzanie przepływem informacji, wizerunek firmy w mediach w warunkach kryzysu.
Koła Naukowe Turystyki oraz Młody Menedżer działające przy Katedrze Marketingu i Przedsiębiorczości
Konferencja organizowana jest przez Koła Naukowe Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej: Turystyki oraz Młody Menedżer. Jej zakres tematyczny to doskonalenie potencjału kadry menedżerskiej, kompetencje menedżerskie w obszarze kreatywności i innowacyjności, nowoczesne narzędzia oraz metody i techniki menedżerskie, dobre praktyki menedżerskie, oraz kryzysowe przywództwo, czyli kompetencje menedżerskie niezbędne w trudnych czasach.
©2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.